odstrojiť vianočný stromček

Odzdobiť vianočný stromček? Vďaka správnemu nábytku žiaden problém

Milujete všetko to sviatočné chystanie, kedy sa váš domov rozžiari svetielkami a prevoní ho čerstvo upečené cukroví? Ale jednu vadu na kráse tento čas predsa len má. Skôr či neskôr budete musieť odzdobiť vianočný stromček a upratať aj ostatné dekorácie. Tento proces si môžete uľahčiť, už keď sa na Vianoce budete ešte len chystať. Radi vám poradíme, ako na to.

Pre niekoho je začiatok vianočných sviatkov radostným obdobím, iného vie poriadne vystresovať. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie patríte, začiatkom nového roku vás čaká veľké upratovanie. Odzdobiť vianočný stromček je len jedným z bodov na únavnom zozname, ktorý musíte každoročne splniť. Uľahčite si túto robotu s našimi tipmi. Vďaka tomu sa na tohtoročné Vianoce môžete tešiť ešte o niečo viac.

Všetko si vyfoťte a zapíšte

Na to, ako odzdobiť vianočný stromček, by ste mali myslieť už pri jeho chystaní a dekorovaní zvyšku vašej domácnosti. Začnite tým, že si spravíte zopár fotiek, vrátanie detailov zabalených ozdôb a neskôr celej výzdoby. Pri prataní budete presne vedieť, kam máte čo uložiť. Tento systém vám pomôže i nasledujúci rok. V pivnici alebo na dne priestrannej šatníkovej skrine nebudete musieť prehľadávať všetky škatule, ale vytiahnete si iba tie potrebné kúsky.

 

Odstrojiť vianočný stromček môže byť ľahké vďaka správnej organizácii.
Odstrojiť vianočný stromček môže byť ľahké vďaka správnej organizácii.

 

Odzdobiť vianočný stromček nemusí byť zložité

Nech už dávate prednosť klasike či modernému pojatiu, vždy je nutné aj odzdobiť vianočný stromček. Pre mnohých to býva najhoršia časť celého pratania, pretože po živom stromčeku je potreba niekoľkokrát vyluxovať a umelý zložiť tak, aby sa dal použiť aj ďalší rok. Keď že prach a ihličie sa dostane všade, ani v tomto prípade by ste nemali podceňovať vhodnú voľbu nábytku.

Pre umelé vianočné stromčeky predstavujú dokonalý úložný priestor veľké skrine, kde nehrozí zdeformovanie tvaru stromčeka ani pri dôkladnom obalení proti prachu. Ak máte doma vždy živý stromček, je najlepšie ho umiestniť tak, aby okolo neboli žiadné skrinky a skrine so šuplíkmi pri zemi alebo v blízkosti vetví. Po skončení sviatkov potom nebudete musieť loviť zapadané ihličie z rohov šuplíkov.

Oddeľte si nerozbitné a krehké ozdoby

Vytvorením systému, kedy do škatúľ alebo šuplíkov jednej farby či skrine budete dávať nerozbitné a do ďalších krehké ozdoby, si viete ušetriť veľa práce aj času. Nerozbitné dekorácie môžete rýchlo naskladať na seba bez ohľadu na ich veľkosť či tvar.

Krehké ozdoby poukladajte tak, aby každý predmet mal svoje miesto. Z kartónových škatúľ si môžete vytvoriť zakladače na mieru, takže sa žiadna ozdoba nepohne ani pri premiestňovaní celých krabíc. V oboch prípadoch si pre ešte lepšiu orientáciu môžete jednotlivé sekcie popísať pomocou štítkov a na zvláštny papier si napísať, kde máte aký typ ozdôb a farieb.

Pomôžte si výberom správneho nábytku a doplnkov

Veľmi vám pomôže, keď zjednotíte aj spôsob ukladania ozdôb. Rovnaké boxy, ktoré môžu byť kartónové, plastové aj drevené, ľahšie narovnáte do akejkoľvek skrine. Ak máte doma veľa miesta, môžete si zaobstarať špeciálnu komodu, kam budete ukladať iba vianočne ozdoby. Komoda s viacero šuplíkmi vám umožní prehľadné rozdelenie do kategórií, komoda s veľkými šuplíkmi zasa pojme všetko potrebné.

Farebné šuplíky komody Spartan vám pomôžu treba pri oddelení krehkých a nerozbitných ozdôb.
Farebné šuplíky komody Spartan vám pomôžu treba pri oddelení krehkých a nerozbitných ozdôb.

 

Zapojte aj ostatných

Aj keď predchádzajúce body v pohode zvládnete aj sami, pomoc sa vám zíde vždy. Keď že o vianočných sviatkoch trávime viacej času s našou rodinou a priateľmi, môžete v tejto príjemnej tradícii pokračovať aj pri prataní. Za opýtanie nič nedáte. Vedomie, že vám s touto náročnou činnosťou niekto pomôže, vám uľaví už samo o sebe. Stačí, ak vám deti, partner či priatelia pomôžu narovnať škatule do vysokých políc v skriniach alebo ich odniesť do pivnice.

A nezabudnite: na Štedrý večer chodí Ježiško, nie kontrolóri z hygieny J. Svoj domov si preto ozdobte a upracte podľa vašich predstáv a možností. V diskusii pod článkom sa môžete podeliť o ďalšie tipy, ako si vianočné aj povianočné upratovanie uľahčiť.

 

 

Zdroje obrázků

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *