Ktorému nábytku jednoznačne svedčia kvetiny?

Pri plánovaní interiéru patria rastliny k najviac opomínaným doplnkom. Najmä u tých ľudí, ktorým sa s kvetinami v minulosti nedarilo (teda ich „zahubili“). Úplne zanedbať rastliny a kvetiny v našich domovoch by ale bola škoda, lebo sa s nimi spája veľa dobrého. Nie len že pozitívne pôsobia na našu náladu a pomáhajú nášmu zdraviu prečistením vzduchu, ale vedia oživiť miestnosť, ako nič iné. Zistite, ktorému nábytku a doplnkom svedčia kvetiny najlepšie.

Nebojte sa rastlín

Videli ste vo výlohe kvetinárstva rastlinu, ktorá sa vám páčila – ale vôbec neviete, ako ju zakomponovať do vášho domova? Kľúčom (nie len) pre takúto situáciu je správna voľba nábytku. Pridať kvetináč niekam do rohu obývačky môže v mnohých prípadoch pôsobiť čudne. Aj rastliny potrebujú svoj životný priestor, aby mohli správne vyniknúť.

Zaujímavý prvok vnesie do miestnosti netradičná kombinácia nábytku, ktorý je určený pre niečo úplne iné. Napríklad barový vozík uprostred obývačky, ktorý celý alebo sčasti naplníte kvetináčmi, upúta na prvý pohľad. Navyše ho môžete snadno premiestniť v rôznych ročných obdobiach a dopriať tak chúlostivým rastlinám dostatok svetla.

 

"Obývačka

 

Obývačka ako perfektná miestnosť pre kvetiny

Ak chcete vybrať iba jednu miestnosť, ktoré svedčia kvetiny, jasnou voľbou je obývačka. Väčšinou totiž ide o najväčší priestor nášho domova, kde relaxujeme a trávime veľa času. Preto tu sú dobré svetelné podmienky a veľa plôch, na ktoré sa dajú umiestniť kvetináče.

Kvetinový vzor môžete dokonca preniesť aj na nábytok, vo forme poťahov na sedacú súpravu a kresla. V takom prípade je lepšie s ostatnými vzormi aj množstvom druhov rastlín šetriť. Niekedy stačí aj jedna kvetina na rohu konferenčného stolíku a druhá v rohu izby. Keď ich umiestníte do lineárneho zákrytu, dosiahnete zaujímavého efektu.

Pre pracovne vyťažených ľudí sú ideálne kaktusy a malé ekosystémy sukulentov v sklenených nádobách – vyžadujú minimum starostlivosti, ale predsa hneď upútajú pozornosť. Takéto kvetiny dajte doprostred izby, kde vytvoria zaslúžený bod záujmu.

Aj stenám svedčia kvetiny

Zabudnite na tradičné obrazy, zrkadla alebo plagáty, ktoré sa bežne dávajú na steny. Kvetiny z tohto neutrálneho priestoru vytvoria žijúcu súčasť vašej domácnosti. Priamo fantasticky vyzerajú asymetricky umiestnené police a regály, z ktorých necháte voľne rásť popínavé rastliny.

Aby toto miesto neostalo funkčne nevyužité, môžete sem pridať doplnkový nábytok. Takým je napríklad byteľná lavica, ktorá okrem sedenia poslúži aj mohutnejším rastlinám ako sú palmy. Keď ju doplníte vankúšmi či dekami, môžete ju využiť pri početnejších návštevách namiesto stoličiek.

Oživte stenu a pokryjte ju rastlinami.
Oživte stenu a pokryjte ju rastlinami.

 

Zdroje obrázků

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *