Drevo v kúpeľni skvele zútulní celý priestor

Jeden z najúžasnejších materiálov je drevo – a to aj pre vašu kúpeľňu! Je šetrné k životnému prostrediu, vyzerá prepychovo a prináša teplo a útulnosť do každej miestnosti. V súčasnosti drevo zvládne nápor vody a vlhkého vzduchu vďaka moderným úpravám. Drevo v kúpeľni môže byť štýlovým prvkom aj u vás doma.

Keď príde na drevo v kúpeľni, väčšina ľudí sa vydesí kvôli jeho malej odolnosti voči vode. Tak tomu už nie je. Napriek vášmu prvotnému úľaku, drevo je v moderné úprave rovnako trvácne ako ďalšie materiály. Drevo navyše pôsobí v kúpeľni trendy a elegantne. Aj jediný funkčný kúsok dokáže kúpeľni dodať šmrnc. Overte si to v nasledujúcom článku.

Drevo v kúpeľni je práve tak odolné ako iné materiály

Drevených prvkov v kúpeľni sa, čo sa týka odolnosti, vôbec nemusíte báť. Kúpeľňový nábytok vyrobený z dreva alebo drevotriesky býva ošetrený proti poškodeniu vodou. Drevo sa tak stáva rovnocenným partnerom treba pre vaše keramické obklady.

 

Drevo v kúpeľni dodáva pocit hrejivosti a útulnosti.
Drevo v kúpeľni dodáva pocit hrejivosti a útulnosti.

Zvolíte poličku alebo rovno celú vaňu?

Kúpeľňa s dreveným prvkom má skrátka niečo do seba, nech už si zaobstaráte akokoľvek veľký či malý kúsok. Nemusíte začínať hneď veľkou drevenou vaňou alebo umývadlom (aj keď tie pôsobia čarovne najmä v interiéroch zariadených v prírodnom štýle). Ak chcete do svojej kúpeľne pridať trochu dreva, vystačíte si aj s jednoduchými poličkami alebo skrinkami.

Drevené regály do kúpeľne sú perfektným riešením v prípadoch, kedy máte v kúpeľni:

  • nedostatok miesta: regál môžete ľahko zavesiť na ktorúkoľvek stenu, takže vám nebudú prekážať veľké skrine natlačené medzi toaletu a sprchový kút,
  • pocit stiesnenosti: otvorené regály podporujú dojem vzdušnosti, vďaka čomu opticky zväčšujú priestor,
  • problém s organizáciou: nech už je vás doma viacej alebo máte iba veľa vecí, v otvorených regáloch ihneď uvidíte všetko, čo práve hľadáte. Pre ešte lepšiu orientáciu môžete pridať farebné škatule pre jednotlivých ľudí alebo kategórie.

Drevené skrinky dokonale doplnia strohú podlahu

Najmä ak je podlaha vo vašej kúpeľni z na pohľad chladných a drsných materiálov, ako je treba betón, zíde sa vám tento studený prvok vyvážiť. Drevo ako prírodný materiál živých, rastúcich stromov podporuje útulnú atmosféru. Väčšie „studené“ plochy preto perfektne doplní drevený nábytok. Kúpeľňové skrinky môžete vybrať v rôznych veľkostiach a rozostaviť ich podľa dispozícií vašej domácnosti.

 

S drevom v kúpelni sa vám bude relaxovať ľahšie.
S drevom v kúpelni sa vám bude relaxovať ľahšie.

S drevenými doplnkami si vytvoríte svoje súkromné kúpele

Milujete tu atmosféru absolútneho pokoja, ktorú majú wellnes centrá a kúpele? Zariadiť si ju doma už nie je žiaden problém. Stačí, keď si vyberiete tie správne doplnky. Práve drevo ako prírodný materiál podporí vašu večernú relaxáciu pod prúdom vody. Pridajte si na vaňu špeciálnu drevenú poličku, ktorú zavesíte nad oblasť s vodou a pohodlne dosiahnete na knihu či víno. Alebo si zaobstarajte solídny drevený sušiak na uteráky alebo veľkú drevenú kefu, s ktorou si pohodlne umyjete celý chrbát.

Zdroje obrázků

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *